Ana Sayfa CEPTELEFONU 22 Aralık 2017 68 Görüntüleme

Yeni gelecek iPhone modellerinde batarya öncelikte olacak!

Yeni gelecek iPhone modellerinde batarya öncelikte olacak!

Apple’ın gelecek yıl kullanıcılar ile buluşturacağı yeni iPhone modelleri büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Apple’ın kullanıcılara yenilik sunması için pili iyileştirmesi gerektiği dile getiriliyor.

Apple’dan skandal gibi itiraf

Apple’dan skandal gibi itiraf

Her güncelleme sonrasında performansı düşen iPhone modelleri hakkında Apple cephesinden skandal bir açıklama geldi. Güncelleme ile iPhone’lara ne oluyor?

Habere geçiş yapmadan önce, Apple’ın iPhone modellerinin zamanla yavaşladığını itiraf ettiğini hatırlatmak isteriz. Konunun detaylarına yukarıda yer alan linke tıklayarak haberimizden ulaşabilirisiniz.

Yeni iPhone modellerinde batarya ihtiyacı artacak!

KGI analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, 2019’da tanıtılacak iPhone modelleri, geliştirilmiş TrueDepth kameranın doğuracağı yüksek güç tüketimi nedeniyle, yüksek kapasiteli bir batarya ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

2019’dan itibaren iPhone modellerinin gelişmiş 3D ve artırılmış gerçeklik yetenekleri ile ön plana çıkacağını dile getiren Kuo, durumun farkında olan Apple’ın daha yüksek kapasiteli bataryalar üzerinde çalıştığını ifade ediyor.

Bunun yanı sıra ikinci nesil iPhone X‘in mevcut iPhone X’te yer alan iki hücreli bataryaya kıyasla yüzde 10’a kadar daha fazla kapasite sunan tek hücreli L şeklinde bir bataryaya ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Kuo, TrueDepth’in yeni 5.8 inçlik iPhone X, 6.5 inçlik iPhone X Plus ve yeni 6.1 inç ekrana sahip model ile gelecek yıl üç farklı iPhone modeline taşınacağını ve büyük değişikliklerin 2019’ya yaşanacağını belirtiyor.

:: Sizce Apple batarya konusunda ne tür adımlar atmalı?

 

 

Tema Tasarım | Osgaka.com