Ana Sayfa CEPTELEFONU 3 Ocak 2018 65 Görüntüleme

Xperia XA2 tasarım görüntüleri sızdırıldı

Xperia XA2 tasarım görüntüleri sızdırıldı

Sony’nin 2018 yılında pazara sunacağı telefonlarla ilgili büyük beklentiler var. Özellikle tasarım noktasında radikal değişikliklerin yapılması gündemde. Ortaya çıkan Xperia XA2 tasarım görüntüleri ise soru işaretleri uyandıracak gibi görünüyor.

xperia xa2

Sony Xperia XA2 tasarım görüntüleri ortaya çıktı

Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılması beklenen XA2 modeline ait render görüntüleri ortaya çıktı. Telefonun tasarımında önemli değişiklikler de göz çarpıyor. İlk dikkat çeken değişiklik, parmak izi tarayıcında kendini gösteriyor.

Sony Xperia XA2 Ultra sızdırıldı!

Sony Xperia XA2 Ultra sızdırıldı!

Sony’in büyük ekran seven kullanıcılara yönelik yeni akıllı telefonu Sony Xperia XA2 Ultra sızdırıldı! Bakalım cihazın teknik özellikleri nasıl?

Uzun yıllardır telefonun yan tarafında yer alan parmak izi tarayıcısı, bu model de arka kısma taşınmış. Güç düğmesi, ses kontrol butonları ve denklanşör tuşu ise yine yan tarafta.

xperia xa2-1

XA2 ve XA2 Ultra modellerinin tasarım görüntülerinde dikkat çeken en önemli detaylardan biri de ekran tasarımı. Sony, 2018 yılında üreteceği bu modelde yanlardan çerçevesiz ve kavisli bir tasarım anlayışına geçecek. Ekranın üst ve alt kısımlarındaki çerçeveler ise biraz daha modern hale gelmiş ve daraltılmış.

xperia xa2-3

Xperia XA2 model 141.6 x 70.4 x 9.6 mm ölçülere ve 5 inç’lik ekran boyutuna sahip olacak. Ultra modeli ise 6 inç’lik ekran boyutuna ve 162.5 x 80 x 9.5 mm ölçülere sahip olabilir. Her iki telefonun da biraz kalın olacağını söylemek gerekiyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com