Ana Sayfa BİLGİSAYAR 1 Kasım 2017 122 Görüntüleme

Windows 10 güncellemesi arkasında 30 GB veri bırakıyor!

Windows 10 güncellemesi arkasında 30 GB veri bırakıyor!

Windows 10 Fall Creators Update bazı yeni özellik ve iyileştirmelerle birlikte geldi. Öte yandan, bu güncellemenin kurulum dosyalarının arkasında 30 GB boyutunda veri bıraktığını biliyor muydunuz?

Windows 10 mağazasının gizli özelliği!

Windows 10 mağazasının gizli özelliği!

Microsoft’un Windows 10 mağaza uygulaması hakkında gizli bir planı olduğu ortaya çıktı. Bu yeni plan ışığında Microsoft Store ürün yelpazesi genişletiliyor.

Windows 10 Fall Creators Update kurulum dosyaları nasıl silinir?

Öncelikle Windows işletim sistemi kurulumunuzun ne kadar yeni olduğuna ve daha önceki güncelleme veya yeni kurulumlara göre 30 GB boyutunun değişiklik gösterebildiğini belirtelim. Sisteme göre Windows 10 64-bit sürümünün 20 ile 35 GB civarında yer kapladığını not olarak düşelim. Kısacası, yükleme dosyaları neredeyse işletim sisteminin kendisi kadar.

Windows 10

Bu kurulum dosyalarını silmenin geleneksel yöntemi ise, Başlat tuşuna basıp Disk Temizleme uygulamasını çalıştırmak ya da Dosya Gezgini’ni açmak ve temizlemek istediğiniz sabit disk sürücüye sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini seçmek. Buradan Genel sekmesinde Diski Temizle dedikten sonra altta göreceğiniz Sistem Dosyalarını Temizle seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz kategorileri seçip silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Bir diğer yöntem ise, Ayarlar>Sistem>Depolama sırasını takip etmek ve burada aşağı doğru inip Nasıl Alan Boşalttığımızı Değiştir seçeneğine tıklamak. Buradan da Geçici Dosyalar ve Diskte Şimdi Yer Açın altındaki Windows’un Önceki Sürümlerini Sil seçeneklerinden ayarlama yapabilirsiniz.

:: Kurulum dosyaları sizde ne kadar yer kapadı?

Tema Tasarım | Osgaka.com