Ana Sayfa GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017 60 Görüntüleme

Watch Series 3 bu kez ekran sorunu ile gündemde!

Watch Series 3 bu kez ekran sorunu ile gündemde!

Apple’ın 12 Eylül günü düzenlediği etkinlik kapsamında, iPhone 8 ve iPhone X’in yanı sıra duyurusunu gerçekleştirdiği bir diğer önemli ürün ise, hücresel bağlantı desteği ile ön plana çıkan Apple Watch Series 3 oldu.

Apple Watch Series 3 kutusundan çıkıyor!

Apple Watch Series 3 kutusundan çıkıyor!

Apple Watch Series 3 kutu açılış videomuzda, yepyeni özelliklerle güçlenen akıllı saatin tasarımına ve kutu içeriğine yakından bakıyoruz.

Kutu açılış videosunu daha önce sizler ile paylaştığımız akıllı saat, kısa bir süre içerisinde giderilen LTE bağlantı probleminin ardından bu kez ekran sorunu ile gündeme geldi. Zira, bazı Watch Series 3 kullanıcıları akıllı saatlerinin ekranlarında garip çizgilerin oluştuğunu rapor etmeye başladı.

LTE desteğine sahip modeller sorundan etkilenmiyor!

Bugüne kadar Watch Series 3’ün sadece GPS desteğine sahip olan versiyonunda ortaya çıkan bu sorun kapsamında, ekranın yan kısımlarında cihaz kapatıldığında daha belirgin hale gelen şeritler görülüyor.

Watch Series 3

Akıllı saatin LTE bağlantısına sahip olan versiyonunda ise, dahili anten nedeniyle farklı bir ekran yapılandırması kullanıldığı için herhangi bir sorun bulunmuyor. Ancak, ülkemizde LTE bağlantına sahip model satılmıyor.

Bu konu üzerine harekete geçen Apple, Watch Series 3 kullanıcılarının sorunu tespit edebilmeleri için ekranın yan kısmını parmağı ile hızlıca ovalamalarını ve ekrana nefes vererek nem oluşturmalarını tavsiye ediyor.

Sorunun kaynağı hakkında açıklama yapılmazken, ekran sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcıların en yakın Apple servisine başvurmaları gerekiyor.

:: Apple’ın yeni akıllı saatinde yaşanan bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tema Tasarım | Osgaka.com