Ana Sayfa İNTERNET 13 Kasım 2017 81 Görüntüleme

Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu

Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu

Sosyal ağlarda hesap doğrulatma ve mavi tik almak, herkesin istediği ve heyecan duyduğu bir konu. Bu mavi rozetlerin en önemlilerinden biri ise Twitter’da. Twitter’ın yaptığı son duyuru ise hayali mavi tik olanları biraz üzecek türden çünkü Twitter hesap onaylama işlemi geçici bir süre için durduruldu.

Twitter hesap onaylama

Twitter hesap onaylama işlemi neden durdu?

Hesap onaylatma, bir kullanıcı adının o kişiye ait olduğunu ve sahte olmadığını kanıtlayan bir işlem. Hesap adınında mavi tik olması ise çoğu zaman kişilerin hoşuna giden bir detay. Twitter, Instagram ve Facebook gibi ağlarda olan bu işlem için kişisel hesaplarınızı doğrulayabilmeniz gerekiyor.

iPhone X yeni bir sorunla gündemde!

iPhone X yeni bir sorunla gündemde!

Artan hesap doğrulatma talepleri ise Twitter’ı biraz sıkıntıya soktu zira Twitter hesap onaylatma işlemlerini bir süre için durdurduğunu açıkladı. Bu hamlenin sebebi ise onaylama sistemindeki bir aksaklık ve arıza olarak belirtiliyor. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, uzun yıllardı hesap onaylama sistemini kullandıklarını ancak bir süredir bazı şeylerin yanlış gittiğini belirtirken bu hataların düzeltilmesi ve eksiklerin gözden geçirilmesi gerektiğin vurguladı.

Facebook Like butonu kalkıyor!

 

Tema Tasarım | Osgaka.com