Ana Sayfa GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017 56 Görüntüleme

Tim Cook’tan akıllı gözlük açıklaması!

Tim Cook’tan akıllı gözlük açıklaması!

Tim Cook, Pokemon GO oyununun çıkışından bu yana artırılmış gerçekliğin önemli destekçilerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki Apple CEO’sunun bu destekçiliği şirketin, Google Glass gibi yenilikçi bir akıllı gözlük sunabileceği iddialarını ortaya çıkarmıştı. Son olarak, artırılmış gerçeklik tabanlı akıllı gözlükler hakkında Cook’tan açıklama gelmiş durumda.

Apple, ABD’yi ele geçirdi!

Apple, ABD’yi ele geçirdi!

Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde her iki kişiden birine ürün satmayı başardı.

Artırılmış gerçeklik tabanlı akıllı gözlük için teknoloji olgunlaşmadı

Tim Cook, Apple artırılmış gerçeklik gözlüklerinin yakın zamanda gelebileceği iddialarına noktayı koydu. Şirketin yeni bir ürünle ilk olmak konusunu önemsemediğini belirten Cook, günümüzde üretilen akıllı gözlüklerin hiç kimseyi tatmin edecek bir şey olmadığını söylüyor.

Tim Cook

Cook, artırılmış gerçekliği App Store ile kıyaslıyor. 2008 yılında mobil uygulama pazarının başarılı olamayacağı söyleniyordu. Öte yandan daha sonra App Store’un adeta şaha kalktığı ve hızla büyüdüğü ifade ediliyor. CEO, artırılmış gerçeklikte de aynısının yaşanacağını ön görüyor. Tim Cook, uygulamaların olmadığı bir hayatın hayal edilmeyeceğini vurguluyor. Sağlığın, finansal bilgilerin, alışverişin, haberlerin ve eğlencenin hep uygulamalarda olduğu ve artırılmış gerçekliğin de böyle olduğu açıklanmakta. Bu teknolojinin de aynı şekilde çarpıcı olacağın altı çiziliyor.

Kısacası, yakın zamanda Apple’dan artırılmış gerçeklik tabanlı bir akıllı gözlük beklemeyin diyen Apple CEO’su, teknolojisin de olgunlaşmadığını belirtiyor.

:: Sizce artırılmış gerçeklik için ne zaman hazır olunacak?

Tema Tasarım | Osgaka.com