Ana Sayfa BİLGİSAYAR 6 Kasım 2017 91 Görüntüleme

Steam, Windows 7 kullananlar arttı diyor!

Steam, Windows 7 kullananlar arttı diyor!

Steam tarafından sunulan Ekim ayına ait kullanıcı istatistikleri şaşırttı. Windows 10 işletim sisteminin payının yükselmesi beklenirken yükselen Windows 7 oldu!

PC için ücretsiz en iyi 6 Steam oyunu

PC için ücretsiz en iyi 6 Steam oyunu

Valve, popüler oyun platformu Steam üzerinde hem ücretli hem de ücretsiz olan oldukça başarılı yapımlara ev sahipliği yapıyor. Peki, PC için ücretsiz olarak sunulan en popüler 6 oyun hangileri?
Steam’in yeni lideri ile tanışın!
Ücretsiz ve popüler Steam oyunları
İşte, tek bir kuruş harcamadan indirip oynayabileceğiniz harika Steam oyunları.
DOTA 2
Warcraft III için …

Steam kullanıcı istatistikleri şaşırttı!

Ekim ayı raporuna bakıldığında, Windows 10 64-bit payı yüzde 17.38 oranında gerileyerek yüzde 28.23’ü gördü. Öte yandan, Windows 7 64 bit ise yüzde 22.59 yükselişle yüzde 63.60 seviyesine çıkmış durumda. Peki, bu ani değişimin sebebi ne mi?

Steam

Aynı raporda, en çok kullanılan dil olarak Basitleştirilmiş Çince yüzde 26.83 yükseliş göstererek yüzde 56.37 seviyesine ulaşmış. Bu kullanıcıların büyük kısmının Windows 7 kullanıyor oluşu, işletim sisteminin yükselişinde etken olarak düşünülüyor. Çinli kullanıcı sayısının artışı, İngilizce’de ise yüzde 13.40 puan düşüşe sebep olmuş.

Steam cephesinden konuyla ilgili herhangi bir yorum ise yapılmış değil. Rapor detaylı incelendiğinde ise cevaplar zaten karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Buradaki Windows 7 ve Çinli kullanıcı sayısının artışı tamamen PlayerUnknown’s Battlegrounds yani PUBG adlı yapım sebebiyle gerçekleşmiş durumda.

Tüm rekorlarını alt üst etmeyi başaran PUBG istemeden de olsa yine Steam üzerinde bazı dengeleri değiştirmeyi başarmışa benziyor.

:: Steam’de Çinli kullanıcı sayısının birden artması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Tema Tasarım | Osgaka.com