Ana Sayfa GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017 56 Görüntüleme

NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı!

NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı!

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile NVIDIA yenilikçi girişimlerine devam ediliyor. NVIDIA geçtiğimiz günlerde artırılmış ve sanal gerçeklik destekli teknolojisini kapsamlı bir şekilde entegre eden, gerçek bir tasarım laboratuvarı olan Holodeck VR platformunu tanıttı.

Tesla çok sayıda kişiyi işten çıkarıyor!

Tesla çok sayıda kişiyi işten çıkarıyor!

Tesla, büyük bir işten çıkarma operasyonuna tanıklık ediyor. Ortaya çıkan bilgiye göre, yüzlerce çalışan performans raporu sonrası işinden oldu.

Sanal gerçeklik laboratuvarı: Holodeck VR

Sanal gerçeklik teknolojilerine ağırlık veren NVIDIA çok kullanıcılı işbirliği, fotogerçekçi grafikler ve gerçek dünya koşullarını içeren platformunu tanıttı. Holodeck platformu, Epic Games’in Unreal Engine 4 ve VRWorks, DesignWorks ve Game Works paketlerinin versiyonlarına dayanarak hazırlanan melez bir platform.

NVIDIA’nın yeni platformu ile tasarımcılar robotlar, insanlar ve nesneler modellenebilecek ve gerçek zamanlı etkileşime geçebilecek. Tüketici değil, üretici merkezli bu yaklaşım ile özellikle sanayide birçok üretim merkezi modellenebilecek. Daha sonra sanal model üzerinde yapılacak incelemeler ile gerekli fizibilite çalışmaları yapılabilecek.

sanal gerçeklik

Bilişsel hesaplama, yapay zeka ve derin öğrenmeye dayanan akıllı uygulamalar, tüketicilerin ve işletmelerin nasıl çalıştıklarını gösteren önemli bir teknoloji dalgası. Teknolojide Son Çıkanlaryi oyun, eğlence, spor ve seyahat alanlarında VR’a öncelik eden NVIDIA hem tüketicilere hem üreticilere hitap ediyor.

NVIDIA’ nın VR platformu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tema Tasarım | Osgaka.com