Ana Sayfa BİLGİSAYAR 1 Kasım 2017 117 Görüntüleme

Microsoft Lumia 2020 ortaya çıktı

Microsoft Lumia 2020 ortaya çıktı

Microsoft Lumia 2020 tarihin tozlu raflarında yerini almadan önce karşımıza çıktı. Microsoft’un başarısız olan Windows Mobile işletim sisteminin tablet ayağında yer alacak olan Lumia 2020, eğer tanıtılsaydı bakalım neler sunacaktı?

Xbox akıllı saat görselleri sızdı!

Xbox akıllı saat görselleri sızdı!

Microsoft’un 2013 yılında hayata geçirdiği Xbox marka akıllı saat projesi iptal edilmiş olsa da, cihazın prototip görselleri internete sızdırıldı!

Microsoft Lumia 2020 özellikleri

Windows Central tarafından ortaya çıkartılan Microsoft Lumia 2020, başarısız bir girişimin hayata geçemeyen ürünlerinden birisi olarak karşımıza çıktı. Geçtiğimiz günlerde Microsoft CEO’su bile yaptığı itirafta artık Android akıllı telefon kullandığını söylerken Windows Mobile içinde yolun sonunun geldiği artık ortaya çıkmış oldu.

Ancak Microsoft, Windows Mobile’i canlandırmaya çalıştığı dönemde Nokia Lumia markasını satın alarak birçok ürün geliştirmeye çalışmış ve bunlardan bir kısmını tanıtmış bir kısmını ise hiç tanıtamadan rafa kaldırmıştı.

Bu ürünlerde birisi olan Lumia 2020 tablet, dönemin en iyi işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden gücünü alacak ve 2 GB RAM ile 32 GB dahili depolama kapasitesi sunacaktı. 8.3 inç büyüklüğünde Full HD ekranın yer aldığı tablette 19 MP PureView kamera ile farklılık oluşturulacaktı.

Windows 10 RT işletim sistemiyle çalışması beklenilen Lumia 2020 maalesef Xbox Watch gibi hiçbir zaman gerçekleşmeden tarihe gömüldü.

:: Microsoft Lumia 2020 satışa çıkmış olsaydı satın almayı düşünür müydünüz?

Tema Tasarım | Osgaka.com