Ana Sayfa GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ 3 Kasım 2017 47 Görüntüleme

Logitech sanal gerçeklik için klavye geliştiriyor!

Logitech sanal gerçeklik için klavye geliştiriyor!

Sanal gerçeklik başlığı taktığınız zaman klavyenizle etkileşime geçmek oldukça büyük sorun teşkil ediyor. Hatta 10 parmak bakmadan yazarım diyen çoğu kullanıcı bile bu dertten muzdarip. Neyse ki Logitech ve HTC iş birliği bu konunun üstesinden gelecek.

HTC yeni sanal gerçeklik başlığı mı tanıtacak?

HTC yeni sanal gerçeklik başlığı mı tanıtacak?

PC kullanıcıları arasında popüler bir model olan HTC Vive sanal gerçeklik başlığı yeni sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Logitech ve HTC sanal gerçeklik klavyesi için ortak oldu!

Duyurusu gerçekleştirilen BRIDGE SDK ile geliştiricilerin sanal gerçeklik uygulamalarına klavye veya metin girişi eklemesi oldukça kolay hale getirilecek. 150 dolar fiyata sahip olan yazılım geliştirme kiti sadece HTC Vive için tasarlanmış durumda ve beraberinde Logitech G oyuncu klavyesi de veriliyor. Bu aksesuar sayesinde ise klavye üzerine Vive Tracker’ın doğru bir şekilde yerleştirilmesine yardımcı olunması sağlanıyor. Kısacası hem yazılım hem aksesuar bütünlüğü başarılı bir şekilde sunuluyor.

Kullanıcıların üretkenlik uygulamalarında, oyunlarda, sosyal uygulamalarda ve içerik gezinmelerinde klavye ile etkileşim ihtiyacının bu sayede giderilmesi isteniyor. Şirket ilk başta 50 geliştirme kitinin dağıtımını gerçekleştirmeyi planlıyor ve 16 Kasım tarihine kadar geliştiricilerin başvurularını kabul edecek. Talep gelmesi durumunda ise fazlasının hazırlanabileceğinin altı çizilmekte. Şu an için bunun bir beta testi olduğu ve cihaz hakkında birçok geri bildirimin gelmesinin umulduğu ifade ediliyor.

:: Bu geliştirme kiti hakkında düşünceleriniz neler?

Tema Tasarım | Osgaka.com