Ana Sayfa CEPTELEFONU 22 Aralık 2017 80 Görüntüleme

Huawei patent için Nokia’ya 300 milyon ödüyecek!

Huawei patent için Nokia’ya 300 milyon ödüyecek!

Her ne kadar ciddi bir çöküş yaşamış olsa da, Nokia‘nın mobil alanda en büyük patent sahiplerinden birisi olduğu bugün bir kez daha kanıtlandı.

Zira Apple, Samsung, LG ve Xiaomi gibi firmaların ardından Nokia’nın bu kez, ürünleri ile kullanıcıların takdirini kazanarak sektörde ciddi bir hakimiyet sağlayan Huawei’ye patentlerini vermeyi kabul ettiği açıklandı.

Huawei’den Türkiye’ye milyonlarca dolarlık dev yatırım!

Huawei’den Türkiye’ye milyonlarca dolarlık dev yatırım!

Huawei Türkiye için yaptığı yatırımlara devam ediyor. Şirketin ülkemiz için yaptığı yatırım miktarı çok yüksek boyutlara ulaştı.

Nokia’nın mobil cihazlarda farklı donanımlara olan ihtiyacı azaltmaktan, pil ömrünü ve sinyal gücünü artırmaya kadar uzanan, üreticilerin daha iyi ürünler geliştirebilmesi için kritik öneme sahip olan patentleri bulunuyor.

Nokia, Huawei’ye patent satmayı kabul etti!

Zira, on yıl önce dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olan Nokia, 2014‘te sektörden çekilmiş olsa da, bu alanda önemli bir lisans verinin yanı sıra mobil ve sabit hat donanımı tedarikçisi olarak kalmaya devam etti.

 

Bu kapsamda gelirinin yüzde 90’ından fazlasını telekomünikasyon ağı ekipmanlarından elde eden şirket, elinde bulundurduğu patentlerin lisans ücretlerinden son dönemde ciddi bir gelir sağlamaya başladı.

Anlaşmanın finansal boyutu açıklanmadı. Ancak, telekomünikasyon alanında Nokia’nın oldukça büyük bir rakibi olan Huawei’nin, şirkete her yıl yaklaşık 300 milyon dolar civarında bir ödeme yapacağı dile getiriliyor.

:: Huawei’nin Nokia’ya patentler için ücret ödeyecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

Tema Tasarım | Osgaka.com