Ana Sayfa BİLGİSAYAR 1 Kasım 2017 52 Görüntüleme

HP Windows Phone telefon üretimini durdurdu!

HP Windows Phone telefon üretimini durdurdu!

Android ve iOS karşısında her geçen gün daha çok kan kaybeden Windows Phone, HP’nin yaptığı açıklamayla sona yaklaşıyor. Yapılan açıklamayla HP Windows Phone telefon üretimini şu an için rafa kaldırdıklarını belirtti.

HP Elite X3 Türkiye lansmanı gerçekleşti

HP Elite X3 Türkiye lansmanı gerçekleşti

Windows 10 işletim sistemli HP Elite X3 Türkiye lansmanı gerçekleşti. HP’nin yeni akıllı telefonunun Türkiye lansmanı hakkında gelişmeler haberimizde!
HP Elite X3 teknik özellikleri
HP Elite X3 modeli, 5.96 inç boyutlu ekranda 1440 x 2560 çözünürlük sunuyor. Yüzde 72.2 ekran gövde oranı ve yaklaşık 494 ppi yoğunluğa sahip olan …

HP Windows Phone telefon üretmeyecek!

Geçtiğimiz yıl HP Elite x3 modeliyle oldukça iddialı bir şekilde pazara yeniden giriş yapan HP, yeni model geliştirmeyeceğini ve Elite x3 modelinin üretiminin durdurulduğunu belirtti. HP’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Nick Lazaridis The Register’a yaptığı açıklamada Microsoft’un mobil pazara artık önceki kadar önem vermediği ve isteksiz olduğunu söyledi.

Bu durumun neticesinde Windows işletim sistemi kullanan bir telefon üretmenin mantıksız olduğunu dile getiren Lazaridis, Elite serisine yepyeni ürünler ve modeller eklemeyi ilk etapta düşündüklerini ardından Microsoft’un isteksizliği nedeniyle sadece Elite x3 ile piyasada yer almayı ve 2019 yılında da ona olan desteği sonlandırmaya karar verdiklerini belirtti.

Bunun yanı sıra The Verge sitesine konuşan bir HP yetkilisi de Lazaridis’in açıklamalarını doğruladı. HP Windows Phone üretimini durdurması ise Microsoft’un mobil işletim sisteminin geleceğini gözler önüne serdi.

:: HP’nin Windows Phone cihazlar için verdiği kararı doğru buluyor musunuz?

Tema Tasarım | Osgaka.com