Ana Sayfa GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017 67 Görüntüleme

HoloLens Türkiye’ye geliyor!

HoloLens Türkiye’ye geliyor!

Microsoft’un geliştirdiği, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan HoloLens için resmi olarak bulunduğu ülkelerin sayısı artıyor. Microsoft, cihazın Avrupa’da 29 yeni pazara getireceğini açıkladı.

Xbox One için önemli açıklamalar!

Xbox One için önemli açıklamalar!

Microsoft’un Japonya’da bir türlü dikiş tutturamamasının ardından Xbox One üzerinde Japon oyunlarına olan ilgisini de azalttığı ortaya çıktı.

Bu ülkeler Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Türkiye olarak sıralanıyor. Türkiye, Ortadoğu pazarında HoloLens’i kullanıma sunan ilk ülke olacak.

Türkiye kendi coğrafyasında Hololens satan ilk ülke olacak

Microsoft HoloLens ve Windows Deneyimlerinden Sorumlu Genel Müdürü Lorraine Bardeen, konuyla ilgili olarak, “Microsoft olarak, tüm bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için destek olmayı misyon edindik.

Artırılmış ya da karma gerçeklik, dünya çapındaki müşterilerin ve şirketlerin bugüne kadar yapılması mümkün olmayan şeyleri yapmalarına yardımcı olma potansiyeline sahip. Bu deneyimler, işletmelerin ve çalışanlarının önemli görevleri daha hızlı, daha güvenli ve verimli bir şekilde tamamlamalarına ve müşteri ile ortaklarıyla kuracakları yeni iletişim yolları yaratmalarına yardımcı olacak.” şeklinde konuştu.

HoloLens, daha önce Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri (Porto Riko dahil) dahil olmak üzere 10 pazarda satışa sunulmuştu. Bu genişleme ile cihazın pazar yaygınlığını neredeyse üç katına çıkararak 39 ülkede satışa sunulmuş olacak.

Tema Tasarım | Osgaka.com