Ana Sayfa GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ 1 Kasım 2017 53 Görüntüleme

Google’dan sanal gerçeklik sözü!

Google’dan sanal gerçeklik sözü!

Google’ın Daydream adını verdiği sanal gerçeklik platformunun pek de yaygın olarak kullanılmadığını söyleyebiliriz. Bu durum yakında değişebilir çünkü Google CEO’su Sundar Pichai, 11 yeni akıllı telefon modelinde Daydream VR desteği sunulacağını açıkladı.

iPhone 8 ekranı detaylanıyor!

iPhone 8 ekranı detaylanıyor!

iPhone 8’in uçtan uca bir ekranla geleceği neredeyse kesin. Cihazın üst tarafında hoparlör ve kamera sensörlerini çevreleyen çentik benzeri bir bölümün olması bekleniyor. Forbes tarafından yayınlanan yeni iPhone 8 görüntüleri, iOS’un durum çubuğunu sorunsuz bir şekilde ekrana entegre etmek için bu alanı nasıl kullanabileceğini g&…

Hangi cihazlar Google’dan destek alacak?

Sundar Pichai, 2017 yılının sonuna dek Daydream VR desteği alacak akıllı telefonların markasını açıklamadı ama on bir farklı akıllı telefonun listelenebileceğini resmi olarak duyurdu.

17-07/26/daydream-vr-sdn-shiftdelete.jpg

Tahminler Google’ın Pixel modelleri ile birlikte zaten halihazırda Daydream VR desteği veren markalardan Moto Z, ZTE Axon 7, Asus Zenfone AR, Huawei Mate 9 Pro ve Porsche Design Mate 9‘un listede yer alacağı yönünde. Şu anda Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri için de bu desteği vereceği biliniyor.

Geriye kalan iki cihazın da yine Google tarafından piyasaya sürülecek olan yeni Pixel modelleri olacağını söylemek mümkün. Şimdilik resmi açıklamayı beklemek durumundayız ama diğer markaların kendi VR cihazlarına yöneleceklerini düşünecek olursak, büyük bir sürpriz beklememek gerektiği de ortada.

:: Sizce hangi akıllı telefonlara Daydream VR desteği gelmeli?

Tema Tasarım | Osgaka.com