Ana Sayfa BİLGİSAYAR 1 Kasım 2017 205 Görüntüleme

1080p Full HD vs 2K çözünürlük (VİDEO)

1080p Full HD vs 2K çözünürlük (VİDEO)

Teknolojide Son Çıkanlar geliştikçe akıllı telefonlarımızın ekran çözünürlükleri de bir hayli arttı. Bugün genel standart 1080p Full HD kabul edilse de, 2K hatta 4K çözünürlüklü akıllı telefonlar bile pazarda yer alıyor. Şu anda telefon üreticileri tarafında da çözünürlük konusu bir yarış haline gelmiş durumda.

Teknik olarak yüksek çözünürlüklü ekranlar daha keskin ve daha detaylı bir görüntüleme deneyimi sunarken, tabii ki performansa ve pil ömrüne olan etkisini de göz ardı etmemek gerek. Asıl soru ise insan gözü bu çözünürlük ayrımını fark edebiliyor mu? Test ettik!

5 TL vs 100 TL HDMI karşılaştırma!

5 TL vs 100 TL HDMI karşılaştırma!

HDMI kabloları, her zaman çok değişken fiyatlara sahip olmasına karşın fiyatı yüksek olarak ürünlerin bu farkın karşılığını verip vermediği hep bir merak konusu. Biz de bu videomuzda, 5 TL’ye satın aldığımız bir HDMI kablosuz ile 100 TL’ye satın aldığımız bir başka HDMI kablosunu karşılaştırdık!
95 TL farka değiyor mu?
İlk olarak …

720p HD vs 1080p Full HD vs 2K!

İnsan gözünün bu farkı ayırt edip etmediğini test etmek için, çözünürlük ayarı değiştirilebilen Galaxy S7 Edge ile ofisteki arkadaşlarımıza bir test yaptık. Testte ayarladığımız çözünürlüğün ne olduğunu söylemeden, bunu bilmelerini istedik.

Bakalım sonuçlar nasıl? Keyifli seyirler!

:: Siz olsaydınız, farkı anlayabilir miydiniz?

İlginizi çekebilir

Windows 10 S duyuruldu!

Windows 10 S duyuruldu!

Tema Tasarım | Osgaka.com